Najsłynniejsi palacze cygar

Cygaro to symbol wyrafinowania, władzy i dobrego smaku. Skrupulatnie dobierane liście, proces suszenia i zwijania, to wszystko sprawia, że cygaro jest dziełem sztuki, pełne smaku i aromatu. Poniżej znajduje się lista ważnych mężczyzn, którzy nie mogli się obejść bez cygara.

Sir Winston Churchill

 

Sir Winston Churchill, znakomity polityk i strateg, wielokrotnie był fotografowany z cygarem w ustach lub w ręce. Cygaro towarzyszyło mu odkąd stacjonował na Kubie jako młody oficer.

 

Kolekcjonował cygara w swoim domu w Chartwell i miał ich około 4 tysięcy. Palił nawet 10 cygar dziennie. Nie przyjął do wiadomości, że nie da się palić podczas latania awionetką i kazał przygotować dla siebie specjalną maskę tlenową, która mu to umożliwiła. Jego ulubiona marka to Romeo y Julieta.

Al Pacino

Al Pacino wpisał się do historii kina oraz historii cygar jako Tony Montana z filmu „Człowiek z blizną”. Od tamtej pory stał się wyrocznią w sprawach cygar dla rzeszy fanów.

Fidel Castro

 

Fidel Castro i cygara – tego połączenia nie sposób rozerwać. Od 1953 cygaro towarzyszyło mu wszędzie. Miał to szczęście, że właśnie z jego kraju pochodzą najlepsze, najpopularniejsze i najdroższe cygara na świecie. Przez 40 lat palił cygara, by w 1985 roku rzucić nałóg. Zrobił to dla swo ch rodaków, żeby świecić przykładem. Jego ulubiona marka to Cohiba.

Arnold Schwarzenegger

Cygaro trzymane w tak dużej i masywnej dłoni to widok przyprawiający większość kobiet o szybsze bicie serca. Pierwsze cygaro Arnold Schwarzenegger zapalił pod dachem swojego teścia. Schwarzenegger często przekomarzał się, że jego żona Maria nie może narzekać na ten nałóg, ponieważ to jej własny ojciec zachęcił go do palenia cygar.

 

Jack Nicholson

Jack Nicholson powiedział „jedynym sposobem na zerwanie z nałogiem jest zastąpienie go lepszym nałogiem”. Tak właśnie stało się w jego przypadku, zamienił

papierosy na cygara. Jego ulubione marki to Montecristo, Coshiba i Romeo y Julieta.

marinate