Cygaretki

Pomiędzy papierosem a cygarem znajduje się cygaretka. Sympatycy wyrobów tytoniowych cenią sobie cygaretki, ponieważ posiadają one oryginalną kombinacją smaków i aromatów oraz mają większą zawartość nikotyny.

Cygaretka jest podobna w budowie do cygara, tylko mniejsza i o wiele delikatniejsza w smaku. Często posiada tekturowy, plastikowy lub drewniany ustnik i ewentualnie filtr. Papieros tradycyjny zawiera mniej niż 1 gram tytoniu a cygaretka aż 3 gramy. Jej długość to od 7 do 10 centymetrów. Koszt produkcji nie jest wysoki, ponieważ wytwarza się je maszynowo. Chociaż, oczywiście można dostać także droższe cygaretki robione ręcznie.

Cygaretkę pali się dłużej niż tradycyjnego papierosa, więc można po nią rzadziej sięgać. Unikalność tego wyrobu tytoniowego leży w jego wielu smakach. Można palić cygaretki o aromacie mięty, czekolady, wanilii oraz smaków owocowych, między innymi jabłka, truskawki lub gruszki. Paląc cygaretki palacza nigdy nie opadnie nuda, ponieważ może dowolnie zmieniać smaki w zależności od nastroju i okazji.

Na rynku istnieje cała gama aromatów cygaretek, jak również firm, które zajmują się ich produkcją. Najlepsze marki cygaretek to między innymi Cohiba, Agio, Al Capone, Romeo y Julieta, Retro, Salsa, Villiger, Meharis, Colts, Candlelight i wiele, wiele innych.

Cygaretki to naprawdę wyśmienity pomysł na prezent dla palacza, który chce spróbować czegoś nowego.

marinate