Aktualności

Przyszłość dla branży e-papierosów w nowo uregulowanej Europie

David Attwood od ECigIntelligence powiedział o przyszłości dla branży e-papierosów w nowo uregulowanej w Europie podczas konferencji Vape Expo Poland, która odbędziła się we wrześniu 2016 roku w Warszawie.
 
Kilka słów o ECigIntelligence: To jest dostawcą globalnych konsorcjalnych danych dla branży e-papierosów. Dane obejmują dane rynkowe i badania, monitorowania informacji o regulacji i przepisach prawnych. ECigIntelligence jest niezależnym źródłem obiektywnych danych na temat rynku i zgodności.
 
David Attwood poinformował zwiedzających o aktualnej sytuacji na rynku e-papierosów oraz o przyszłości branży e-papierosów. Będziemy dzielić pewne informacje od swojej prezentacji dla ludzi, którzy nie uczęszczali Vape Konferencji we wrześniu.
 
Wielkość globalnego rynku e-papierosów  w 2016 roku: 7 mld USD. Udział Ameryki Północnej w rynku wynosi 57%, Europy - 33%,  Azji - blisko 10%. Globalny rynek e-papierosów wykazał gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat: USA i UE stanowią ponad 90% udziału w światowym rynku. Również gwałtownie wzrosła innowacyjność branży e-papierosów w zakresie produktu.
 
Polska podjęła ścisłe podejście do wprowadzenia TPD.
 
Przedmiotem szczególnego wpływu na rynek jest:
  • Reklama, Promocja i Sponsoring dla konsumentów (zakazano)
  • Sprzedaż na odległość (zakazano)
  • Wykorzystanie e-papierosów w miejscach publicznych (zakazano)
UE będzie widać znaczące zmiany wywołane przez TPD. W ogóle przepisy prawne to pozytywna rzecz: powoduje do zaufania konsumentów i inwestorów. Jednak innowacje będą miały więcej czasu na wdrożenie się do rynku (w Polsce blisko 6 miesięcy). Sklepy internetowe w Polsce zostały zamkniętey i to zmieniło strukturę rynku i udział w rynku polskich i zagranicznych marek.
 
Wielkie podziękowania dla David Attwood za wystąpienie na 2nd Vape Expo Poland.
W naszym serwisie stosujemy pliki cookies. Polityka plików cookies (zamknij)

Targi & Konferencja dla
profesjonalnych waperów.
Wydarzenie wyłącznie dla osób pełnoletnich.

КORZYSTAJĄC Z SERWISU UŻYTKOWNIK ZAPEWNIA, ŻE REKLAMA ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW JEST DOZWOLONA W JEGO JURYSDYKCJI.

Czy masz ukończone 18 lat ?

Tak Nie